Английската звезда получи странна оценка 3/10 от L`Equipe за мача на Сърбия
Снимка: mirror.co.uk
The Mirror | 2024-06-23 | 22:46:33

Английският защитник Джон Стоунс получи странна оценка 3/10 от френския вестник L'Equipe - въпреки че запази суха мрежа срещу Сърбия.

30-годишният Стоунс помогна на Трите лъва да оцелеят след сръбската атака през второто полувреме, за да гарантират, че Англия ще започне своята кампания на Евро 2024 с трудна победа с 1-0. Играчът на мача Джуд Белингам вкара единствения гол в мача, стреляйки с глава само след 13 минути.

L'Equipe, известни със суровите си оценки на играчите, дадоха на Белингам 7/10 но това беше много по-различна история за Stones. Централният защитник на Манчестър Сити имаше далеч най-лошия рейтинг в 11-те на Англия, въпреки че успя да победи Александър Митрович и сие в Гелзенкирхен.

Партньорът на централния защитник Марк Гуехи, който прави своя дебют на Европейско първенство, получи 5/10 като левия бек Киърън Трипиър. Десният бек Кайл Уокър се представи по-добре, като получи 6/10, същата като вратаря Джордан Пикфорд, дуото в полузащитата Трент Александър-Арнолд и Деклан Райс и крилото Букайо Сака.

На други места нападателите Хари Кейн и Фил Фодън получиха оценки 5/10. Селекционерът на Англия Гарет Саутгейт признава, че отборът му е бил накаран да „страда“ през второто полувреме, след като доминираше през първите 45 минути.

„Сърбия е силен отбор“, Саутгейт, който сега спечели и четирите си откриването на турнира начело на Англия, призна. „Трябваше да страдаме малко, което мисля, че е наистина добре за нас, за да се справим и да защитим кутията си по начина, по който направихме под напрежение, е важно за групата. Това е реалността на турнирите.

„Имахме добри шансове да увеличим преднината и да убием мача, които не успяхме да вземем. Бях наистина доволен от голяма част от играта, особено от първото полувреме. Мисля, че използвахме топката много добре. През второто полувреме не успяхме да го запазим толкова добре, колкото трябва, но победата и стартът, който имаме, са наистина важни."

Ваш ред! Какви биха били рейтингите ви за Англия? Присъединете се към дебат в секцията за коментари

Мениджърът на Трите лъва добави: „Днес беше само финалът. Беше добро спасяване на вратаря от удар с глава на Хари Кейн в края. Това ще дойде, убеден съм, че ще вкараме голове.

„Играете срещу задна петица, не е лесно да създавате положения, но ние успяхме. В крайна сметка едно беше достатъчно. Хареса ми факта, че трябваше да страдаме малко, това е област, която имаме работихме много тази седмица и бяхме много по-добри от миналата седмица в това.

Присъединете се към нашата нова общност WhatsApp и получете ежедневната си доза съдържание на Mirror Football Ние също така предлагаме на членовете на нашата общност специални оферти , промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време, ако сте любопитни, можете да прочетете нашата

Източник: mirror.co.uk